Stafet For Livet

ØHK Hedensted har valgt at deltage i et fantastisk arrangement, Stafet For Livet, og vi vil opfordre dig til at deltage på vores hold.

Til Stafet For Livet fejrer vi livet, står sammen mod kræften. Vi viser vores støtte til alle der kæmper og mindes dem, vi har mistet samtidig med vi samler penge ind til Kræftens Bekæmpelses arbejde.

stafetforlivet

Vi deltager på et hold til Stafet For Livet sammen med en masse andre hold. Vi skal have mindst en deltager på banen i det døgn, stafetten varer. Det gælder ikke om at komme først, men om at stå sammen og give håb til alle dem, som hver dag kæmper med kræft. Du bestemmer derfor selv, om du vil løbe eller gå, og hvor længe du vil være på banen. Det vigtigste er, at du vil være med på holdet og sammen med os andre få en festlig, sjov og meningsfuld oplevelse.

Vi håber, du vil deltage på vores hold til Stafet For Livet og være med til at gøre en forskel i kampen mod kræft.

Meld jer til inde på hjemmesiden for Stafet For Livet. Hold navnet er: ØHK Hedensted

Læs evt. mere om at deltage på et hold til Stafet For Livet.

Har I spørgsmål så sig endelig til.

Vi håber så mange som mulig har lyst til at deltage, så tag gerne familie og venner med. Jo flere vi er, jo bedre.

Det bliver en kanon god dag, hvor vi alle kan støtte et godt formål.